Gastronomické akce

Každou chvíli jiné speciality, přijďte ochutnat!

Rybí speciality na Bukovanském mlýně

1. 3. až 3. 3. 2024

Potřebujete po zimě trochu odlehčit? Doporučujeme vám akci zaměřenou výhradně na rybí pokrmy, připravené z čerstvých ryb z moravských rybníků a řek.


Mlynářská restaurace Bukovanského mlýna vás srdečně zve na tradiční gastronomickou akci zaměřenou na pokrmy z čerstvých ryb moravských rybníků a řek. Pro milovníky sladkého připravujeme například patent plněný povidly a mákem a další sladké dobroty z naší kuchyně. K rybím specialitám můžete ochutnat také lahodná moravská vína.

Rezervaci stolu či ubytování vyřídíte na tel. 518 618 011 nebo 775 700 114 či mailem .

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Víkend tradičních omáček a sladkých slováckých jídel

16. až 17. 3. 2024

I letos jsme do kalendáře gastroakcí na Bukovanském mlýně zařadili Víkend tradičních omáček a slováckých sladkých jídel. Omáčky i sladké hlavní chody patří k české a moravské kuchyni zcela neodmyslitelně. Mnoho českých hospodyněk již některé recepty ani nezná, nebo je z časových a jiných důvodů doma nevaří. U nás máte možnost ochutnat tradiční i méně tradiční recepty na ty nejoblíbenější omáčky.


I letos jsme do kalendáře gastroakcí na Bukovanském mlýně zařadili Víkend tradičních omáček a slováckých sladkých jídel. Omáčky i sladké hlavní chody zcela neodmyslitelně patří k české a moravské klasice. Mnoho českých hospodyněk již bohužel některé recepty nezná, nebo je z časových a jiných důvodů doma nevaří. U nás budete mít možnost vychutnat si tuto klasiku v dobré společnosti v pohodlí stylové Mlynářské restaurace.

Během Víkendu tradičních omáček a slováckých sladkých jídel u nás ochutnáte oblíbené omáčky jako je koprová, křenová, rajská.., ale také tradiční slovácké omáčky, jako je trnková, česneková apod. Ze sladkých jídel se můžete těšit například na císařský trhanec nebo tradiční jahodové kynuté knedlíky s tvarohem. Jistě si vyberete!

 

Rezervace:

Telefon: 518 618 011, 775 700 114
e-mail:

Těšíme se na vaši návštěvu!

 

Velikonoce

28. až 1. 4. 2024

Na jedny z největších svátků v roce nezapomínáme ani na Bukovanském mlýně. Proto jsme si pro Vás pro tento prodloužený víkend připravili speciální menu – Velikonoční, jarní, nové a výborné! Přijďte si pochutnat na zelený čtvrtek na špenátu nebo vyzkoušejte tradiční rozplývající se mazanec.


Máte-li v plánu letošní Velikonoce nejen prolenošit, udělejte si výlet na Bukovanský mlýn. Přichystali jsme si pro Vás širokou nabídku aktivit pro Vás i Vaše děti. V restauraci můžete ochutnat vynikající tradiční velikonoční speciality, ale i výborná jídla z našeho stálého jídelního lístku.

Dále se po celé 4 dny, pokud bude přát počasí můžete těšit na:

– projížďky na ponících
– prohlídky větrného mlýna
– minigolf pro děti i dospělé
– kontaktní výběh s kozami a ovečkami
– mlynářská masážní stezka

O Velikonoční neděli v čase mezi 11 až 13 hodinou se těšte na ukázky lidových tradic:

– malování vajíček
– pletení pomlázek
– zdobení perníčků

Za hezkého počasí Vás rádi přivítáme i v naší zahradní restauraci.

 

 

Tradiční košt vín na Bukovanském mlýně

20. 4. 2024

Všechny milovníky moravských vín zveme na košt vín, který se na Bukovanském mlýně stal již tradiční akcí. Svá vína zde prezentují výhradně profesionální vinařství spolupracující s Mlynářskou restaurací.


Všechny milovníky moravských vín zveme na KOŠT VÍN, který se na Bukovanském mlýně stal již tradiční akcí. Svá vína zde prezentují výhradně profesionální vinařství spolupracující s Mlynářskou restaurací.

Košt se koná v prostorách našeho kvelbeného vinného sklepa. Pro zpříjemnění celé akce Vás čeká i pravá slovácká tombola! Přijďte zkusit svoje štěstí a ochutnat výborná moravská vína!

Chybět nebude kvalitní nabídka studené i teplé kuchyně naší restaurace. Pokud bude hezky, můžete posedět i v zahradní restauraci. Během akce nerezervujeme místa v restauraci. Děkujeme za pochopení.

Přijeďte strávit příjemný den na Bukovanském mlýně a ochutnat skvělá vína od profesionálů. Součástí akce bude i Soutěž o nejlepší vzorek vína. Vítěz z účastníků hlasování získá poukaz v hodnotě 1000 Kč na služby restaurace Bukovanského mlýna. (Vítězné víno se stane součástí stálé nabídky vinného lístku).

Termín: sobota 20.4.2024 od 14:00 hod. do 21:00 hod.

Vstupné: 250 Kč
Cena zahrnuje vstup na košt, degustační skleničku s logem Bukovanského mlýna, katalog vín a kulturní program. V ceně není zahrnuta konzumace vína. Degustační vzorky si zakupujete individuálně u jednotlivých vinařů po předložení žetonu v hodnotě 10 Kč. Žetony v libovolném množství zakoupíte na pokladně.

Od 16:00 hraje k poslechu a tanci hudecká muzika.

Těší se na Vás
Kolektiv Bukovanského mlýna

 

Oslava 20 let otevření Bukovanského mlýna

1. 5. 2024

Srdečně Vás zveme s celou rodinou na oslavu 20 let otevření Bukovanského mlýna. Čeká Vás bohatý program ve venkovním areálu po celý den a nemalé gastronomické pohoštění.


PROGRAM:

10:00 – 14:00 – atraktivní program pro děti a celé rodiny v produkci Kinder Events

14:00 – 18:00 – kulturní program na podiu pod mlýnem

 • folková kapela ŠU-FA
 • country skupina NÁVRAT
 • Jiří Petrů s dcerou Bohdanou

Po celé odpoledne skvělá zábava…

Doprovodný program:

 • prohlídky rozhledny
 • prodej lidových výrobků
 • zábava pro děti
 • projížďky na konících
 • minigolf
 • zvířecí výběhy
 • prohlídky sklepení s vinotékou Rotunda

Občerstvení a gastronomie:

 • Mlynářská restaurace – a la carte nabídka
 • Zahradní restaurace
 • Patent bistro
 • Venkovní stánky s pivem, nealkem a menším občerstvením
 • Nespresso káva