Větrný mlýn

Dominanta areálu a rozhledna

Upozornění pro cyklisty – doporučená trasa

Větrný mlýn, který je již z dálky viditelnou dominantou kopce nad obcí Bukovany u Kyjova, byl postaven a slavnostně otevřen v roce 2004. Tvůrcem mlýna, pan Josef Kouřil z Kyjova, si stavbou mlýna splnil svůj dětský sen a vytvořil tak kouzelné místo, které přitahuje každoročně tisíce návštěvníků. A co je v třípatrové budově mlýna k vidění?

V přízemí se nachází salonek nazývaný Krbovna využívaný pro nejrůznější pracovní školení či menší rodinné oslavy. V létě se pak tato místnost promění v prodejnu tradičních výrobků, můžete zde degustovat víno či si půjčit tradiční kroj pro děti a udělat si tak hezkou vzpomínku.

 

Prosvětlená místnost prvního patra je využívána jako prodejní galerie, kde se koná celoroční výstava „Tradiční výrobek Slovácka z keramické dílny Náplavovi“ – tradiční užitková keramika (hrnky, misky, dózy, džbánky, aj.). Další keramika ke zhlédnutí či zakoupení je keramika Tupeská a keramika z rodinné dílny Kaňovských z Dubňan.

 

Ve druhém patře se vrátíte zpět do období první poloviny 20. století. Díky stálé expozici slovácké kuchyně se s námi můžete přenést do prostředí, ve kterém nám naše prababičky připravovaly ty nejlepší pokrmy na světě.

 

V nejvyšším patře se nachází vyhlídková terasa, která skýtá nádherné výhledy do okolí. Při pohledu z věže mlýna se před Vámi rozprostře kyjovské Dolňácko se svými políčky, sady a vinicemi, na obzoru se zřetelně rýsují hřebeny Bílých Karpat a Chřibů, při dobré viditelnosti dohlédnete až ke 110 km vzdálenému kopci Kobyla u Bratislavy.

Informace o otevírací době větrného mlýna s vyhlídkou:

Hlavní sezóna (červenec – srpen):
Pro veřejnost otevřeno denně od 10:00 do 19:00.
Pokladna v prvním patře mlýna.

Vedlejší sezóna (duben, květen, červen, září):
Pro veřejnost otevřeno denně.

Soboty, neděle, svátky – od 11:00 do 18:00.
Pokladna v prvním patře mlýna.

Pondělí – pátek – od 11:00 do 17:00.
Prohlídky zajišťuje recepce.

Mimosezóna (říjen – březen):
Pro veřejnost otevřeno denně od 11:00 do 17:00.
Prohlídky zajišťuje recepce. V případě pěkného počasí pokladna v prvním patře mlýna otevřena.

Vstupné dospělí: 45 Kč
Osoby do 120 cm: vstup ZDARMA
Vstupné na prohlídku mlýna s recepční pro 1 – 4 osoby 180 Kč

V případě nepříznivého počasí mlýn otevřen po dohodě s recepcí. Platí po celý rok!
Pro větší skupiny možná prohlídka mlýna s výkladem pana mlynáře. Více informací na recepci hotelu.

Upozorňujeme větší skupiny a autobusové zájezdy na nutnost předchozí objednávky návštěvy Bukovanského mlýna. V opačném případě nemůžeme garantovat poskytnutí jakýchkoliv služeb. Děkujeme za pochopení.