Větrný mlýn

Dominanta areálu a rozhledna

Větrný mlýn, který je již z dálky viditelnou dominantou kopce nad obcí Bukovany u Kyjova, byl postaven a slavnostně otevřen v roce 2004. Tvůrcem mlýna, pan Josef Kouřil z Kyjova, si stavbou mlýna splnil svůj dětský sen a vytvořil tak kouzelné místo, které přitahuje každoročně tisíce návštěvníků. A co je v třípatrové budově mlýna k vidění?

V přízemí se nachází salonek nazývaný Krbovna využívaný pro nejrůznější pracovní školení či menší rodinné oslavy. V létě se pak tato místnost promění v prodejnu tradičních výrobků, můžete zde degustovat víno či si koupit např. krásnou keramiku.

 

Prosvětlená místnost prvního patra je využívána jako prodejní galerie, kde se koná celoroční výstava „Tradiční výrobek Slovácka z keramické dílny Náplavovi“ – tradiční užitková keramika (hrnky, misky, dózy, džbánky, aj.). Další keramika ke zhlédnutí či zakoupení je keramika Tupeská.

 

Ve druhém patře se vrátíte zpět do období první poloviny 20. století. Díky stálé expozici slovácké kuchyně se s námi můžete přenést do prostředí, ve kterém nám naše prababičky připravovaly ty nejlepší pokrmy na světě.

 

V nejvyšším patře se nachází vyhlídková terasa, která skýtá nádherné výhledy do okolí. Při pohledu z věže mlýna se před Vámi rozprostře kyjovské Dolňácko se svými políčky, sady a vinicemi, na obzoru se zřetelně rýsují hřebeny Bílých Karpat a Chřibů, při dobré viditelnosti dohlédnete až ke 110 km vzdálenému kopci Kobyla u Bratislavy.

Informace o otevírací době větrného mlýna s vyhlídkou:

Leden – Březen
Prohlídky zajišťuje od pondělí do pátku po předchozí domluvě recepce.
Soboty a neděle otevřena pokladna v prvním patře mlýna od 11:00 do 17:00.

Duben
Pro veřejnost otevřeno denně od 11:00 do 17:00.

Květen
Všední dny otevřeno v čase od 11:00 do 17:00.
Víkendy a svátky otevřeno v čase od 10:00 do 18:00.

Červen
Pro veřejnost otevřeno denně od 10:00 do 18:00.

Červenec, Srpen
Pro veřejnost otevřeno denně od 10:00 do 19:00.

Září
Pro veřejnost otevřeno denně od 10:00 do 18:00.

Říjen
Pro veřejnost otevřeno denně od 11:00 do 17:00.

Listopad, Prosinec
Prohlídky zajišťuje od pondělí do pátku po předchozí domluvě recepce.
Soboty a neděle otevřena pokladna v prvním patře mlýna od 11:00 do 17:00.

Vstupné dospělí: 50 Kč
Osoby do 120 cm: vstup ZDARMA
Vstupné na prohlídku mlýna s recepční pro 1 – 4 osoby 200 Kč

V případě nepříznivého počasí mlýn otevřen po dohodě s recepcí. Platí po celý rok!
Pro větší skupiny možná prohlídka mlýna s výkladem pana mlynáře. Nutná rezervace předem. Více informací na recepci hotelu.

Upozorňujeme větší skupiny a autobusové zájezdy na nutnost předchozí objednávky návštěvy Bukovanského mlýna. V opačném případě nemůžeme garantovat poskytnutí jakýchkoliv služeb. Děkujeme za pochopení.

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet