Pohostinné Slovácko

Krásná krajina poblíž moravského Kyjova

Slovácko je jedinečným krajem, nejen díky krásným vinicím a pěstování révy vinné, ale i pro svou pestrost v nabízených zážitcích a vlídnou pohostinnost místních lidí. Nechte se zlákat ušlechtilým nápojem a pochoutkami krajové kuchyně. Zažijte tradice na vlastní kůži a nasajte atmosféru při zpěvu folklórních písní. Vydejte se za jedinečnými památkami lidové architektury a krásami zdejší přírody. Zapomenout nesmíte ani na množství vinařských akcí, které v regionu po celý rok probíhají.

Tato nádherná oblast nápadně připomíná toskánskou krajinu, tolik vyhledávanou krajinářskými fotografy z celého světa. Početné fotografické výpravy se sem sjíždějí v každém ročním období a čekají, až se paprsky ranního slunce proderou mezi mraky a rozzáří nádherné scenérie. Díky zvlněným polím se střídajícími se zelenými a hnědými pruhy je zdejší oblast právem nazývána českým Toskánskem. Křivky jižní Moravy se svými lužními lesy, vinicemi, ovocnými sady a úrodnými políčky jsou doslova fotografickým rájem.

Nudit se určitě nebudete

Oblast vinohradů a starodávných poutních míst je jedinečná svým folklórem. Nelákají Vás slavnosti, festivaly a gastronomické speciality? Pak se můžete plavit po Baťově kanálu, obdivovat zdejší hrady a zámky, vydat se na toulky po rozhlednách nebo za vínem do vinic, vinných sklepů a uliček.

Folklór je nedílnou součástí každodenního života jižní Moravy. Hudba, písně, tance, kroje, lidové zvyky a obyčeje, to vše žije v jednotlivých národopisných regionech jižní Moravy vlastním životem. Lidové slavnosti, které jsou v průběhu celého roku pořádány jsou vždy zajímavým cílem pro návštěvníky z různých krajů i zemí. Folklórní rok na jižní Moravě je bohatý. K nejznámějším slavnostem patří např. Slovácký rok v Kyjově, v rámci kterého se pořádá množství tradičních lidových oslav, které stojí za to navštívit.