Naše zvířátka

Naše zvířátka

K Bukovanskému mlýnu patří také několik výběhů s domácími zvířaty. Některé výběhy jsou řešeny jako kontaktní pro děti. Naše mini ZOO je pro naše klienty a jejich děti zcela ZDARMA. Krmiva je možno zakoupit na recepci nebo přes léto i v prodejně v přízemí mlýna.

Koníci a poníci

Nejdéle u nás máme koníky a poníky. Mlynářská stáj pro koně byla zbudována v roce 2012 a od té doby je neustále zdokonalována a rozšiřována. Naši koníci:

Caitlyn v.d. Olle Dijck – říkáme jí “Kejt”

– narodila se 21.4.2009 v NL

– plemeno: Shetlandský pony

– vozí ty nejmenší děti

– barva: vraník

Má ráda jídlo, je to až moc dobře krmitelný kůň a proto je potřeba, aby se jí nikdo nesnažil přilepšovat jablíčky nebo pečivem. Má i omezený přístup na trávu, jinak je to milá přítulná kobylka, nejlepší je pro nejmenší děti a má ráda procházky do přírody a ráda podbíhá pod ohradníkem.

 

B.J. – říkáme mu “Majk”

– narodil se 7.5.2012

– plemeno: Welsh part-bred

– vozí děti do 30 kg

– barva: hnědák

Majk je takový malý rošťák, je mladý a má spoustu energie, rád prohledává kapsy, jestli tam nejsou nějaké dobroty, ale stejně jako Caitlyn, má lehkou dietu a jablka nebo pečivo by mu neudělalo dobře, stejně tak větší množství zeleně a tak má taky omezený přístup na trávu. Je to takový všetečka, který otevře každou branku a rozváže každý uzel, je zamilovaný do Normičky i do Rozinky, rád pošťuchuje ostatní koně a má rád procházky do přírody.

 

Rozinka

– narodila se 16.5.2009

– plemeno: Hafling

– nosnost do 90 kg

– barva: světlý ryzák

Rozinka se narodila v turistické stáji na Šumavě, byla využívána jako provozní a školní kůň, ale také jako dobytkářský kůň. Často nám pomáhala přehánět stáda krav, několikrát se zúčastnila Mistrovství republiky v rodeu. Je to výborný kůň, jak pro děti, tak pro začínající jezdce nebo jako kůň na vyjížďky. Bohužel v tuto chvíli trpí obezitou a tak může vozit jen děti a lehčí jezdce do 50 kg, až se obezity zbavíme tak uveze tak do 80kg, otevře každou ohradu.

 

Norma – říkáme jí “Normička” nebo “Babů” jako babička

– narodila se 9.1.1998

– plemeno: Holštýnský kůň

– vozí nejradši děti do 50 kg

– barva: hnědák

Norma pochází od jedné drezurní jezdkyně z Rakouska, takže je drezurně přiježděná, pak působila jako školní kůň pro děti, ale i jako sportovní kůň v parkuru, závodily na ní i děti. Naposledy v roce 2020 na ní jelo parkur 9ti leté dítě. Má děti ráda, ale už ne tolik dospělé a tak zatím není možné na ní dělat vyjížďky pro dospělé, v tuto chvíli je tedy v přípravě, je to starší dáma a tak si na všechno dlouho zvyká, nemá ráda samotu.

 

Oslí minifarma

V r. 2019 k nám přicestovali dva roztomilí oslíci. Je to hřebeček Ondrášek a klisnička Olinka. Jedná se o první obyvatele naší oslí minifarmy, kterou jsme vybudovali jako kontaktní výběh pro děti našich klientů. V plánu jsou i minioslíci, které již máme zarezervované.

Olga = “Olinka”

– narodila se 2.8.2018

– barva: chestnut (je světlá)

Ondráš:

– narodil se 5.11.2018

– barva: Bay (ten tmavý)

Oslíci jsou hodní, ale taky umí občas kousnout, rádi prohledávají lidem kapsy, tahají za bundy a za rukávy. Otevřou každou branku, využijí každé šance k útěku.

 

Kozy

Dalším kontaktním výběhem je areál pro ovečky a kozičky. Máme větší a menší výběh. Plemeno: Holandská zakrslá koza

Bílá kozenka = Bianca narozena 17.5.2021

Bílo-hnědá kozenka = Maruška

Hnědo-bílá kozenka = Adéla narozena 17.5.2021

Malá světle hnědá kozenka = Baby

 

Ovce

Jsou to kamerunské ovečky.

Hnědá = Sněženka – protože jsme ji přivezli první jarní den a zrovna sněžilo

– narodila se v lednu 2021

Černá = Evička – protože se narodila 24.12.2020