Naše zvířátka

Naše zvířátka

K Bukovanskému mlýnu patří také několik výběhů s domácími zvířaty. Některé výběhy jsou řešeny jako kontaktní pro děti. Naše mini ZOO je pro naše klienty a jejich děti zcela ZDARMA. Krmiva je možno zakoupit na recepci nebo přes léto i v prodejně v přízemí mlýna.

Koníci a poníci

Nejdéle u nás máme koníky a poníky. Mlynářská stáj pro koně byla zbudována v roce 2012 a od té doby je neustále zdokonalována a rozšiřována. Informace k vození na konících ZDE. Naši koníci:

 

Caitlyn v.d. Olle Dijck – říkáme jí “Kejt”

– narodila se 21.4.2009 v NL

– plemeno: Shetlandský pony

– už nevozí

– barva: vraník

Má ráda jídlo, je to až moc dobře krmitelný kůň a proto je potřeba, aby se jí nikdo nesnažil přilepšovat jablíčky nebo pečivem. Má i omezený přístup na trávu, jinak je to milá přítulná kobylka, nejlepší je pro nejmenší děti a má ráda procházky do přírody a ráda podbíhá pod ohradníkem.

 

Rozinka

– narodila se 16.5.2009

– plemeno: Hafling

– nosnost do 90 kg

– barva: světlý ryzák

Rozinka se narodila v turistické stáji na Šumavě, byla využívána jako provozní a školní kůň, ale také jako dobytkářský kůň. Často nám pomáhala přehánět stáda krav, několikrát se zúčastnila Mistrovství republiky v rodeu. Je to výborný kůň, jak pro děti, tak pro začínající jezdce nebo jako kůň na vyjížďky. Bohužel v tuto chvíli trpí obezitou a tak může vozit jen děti a lehčí jezdce do 50 kg, až se obezity zbavíme tak uveze tak do 80kg, otevře každou ohradu.

 

Jackie D Sanbars

– narodila se 9.3.2008

– plemeno: American paint horse křížený s Anglickým plnokrevníkem

Bývalá závodnice, závodila na Mistrovství republiky v rodeu a jela pár závodů WRC (horsemanship, showmanship, pleasure, trail). Nikdy neměla žádné super výsledky. Taky fungovala jako dobytkářský kůň při přehánění stád. Má ráda vodu, ráda plave. Když je slunečno tak nosí růžovou masku, chrání ji nejen před mouchami ale i před sluníčkem, je náchylná na spálení, denně ji mažeme opalovacím krémem s vysokým faktorem.

 

Norma – říkáme jí “Normička” nebo “Babů” jako babička

– narodila se 9.1.1998

– plemeno: Holštýnský kůň

– vozí nejradši děti do 50 kg

– barva: hnědák

Norma pochází od jedné drezurní jezdkyně z Rakouska, takže je drezurně přiježděná, pak působila jako školní kůň pro děti, ale i jako sportovní kůň v parkuru, závodily na ní i děti. Naposledy v roce 2020 na ní jelo parkur 9ti leté dítě. Má děti ráda, ale už ne tolik dospělé a tak zatím není možné na ní dělat vyjížďky pro dospělé, v tuto chvíli je tedy v přípravě, je to starší dáma a tak si na všechno dlouho zvyká, nemá ráda samotu.

 

Oslí minifarma

V r. 2019 k nám přicestovali dva roztomilí oslíci. Je to hřebeček Ondrášek a klisnička Olinka. Jedná se o první obyvatele naší oslí minifarmy, kterou jsme vybudovali jako kontaktní výběh pro děti našich klientů. V plánu jsou i minioslíci, které již máme zarezervované.

Olga = “Olinka”

– narodila se 2.8.2018

– barva: chestnut (je světlá)

Ondráš:

– narodil se 5.11.2018

– barva: Bay (ten tmavý)

Oslíci jsou hodní, ale taky umí občas kousnout, rádi prohledávají lidem kapsy, tahají za bundy a za rukávy. Otevřou každou branku, využijí každé šance k útěku.

 

Kozy

Dalším kontaktním výběhem je areál pro ovečky a kozičky. Máme větší a menší výběh. Plemeno: Holandská zakrslá koza

Bílá kozenka = Bianca narozena 17.5.2021

Bílo-hnědá kozenka = Maruška

Hnědo-bílá kozenka = Adéla narozena 17.5.2021

Malá světle hnědá kozenka = Baby

 

Ovce

Jsou to kamerunské ovečky.

Hnědá = Sněženka – protože jsme ji přivezli první jarní den a zrovna sněžilo

– narodila se v lednu 2021

Černá = Evička – protože se narodila 24.12.2020