Programy pro skupiny

Pro organizované kolektivy nabízíme množství tématických programů a zájezdů spojených s ubytováním v našem hotelu. Vybrat si můžete z několika tématických okruhů nabízejících vyzkoušené a úspěšné programové balíčky. Zajistíme a pečlivě připravíme veškeré služby. Po celou dobu pobytu se o Vás bude starat zkušený průvodce.
Rádi Vám však na požádání připravíme individuální program, který bude odpovídat Vašim požadavkům a představám.

Aktivní turistika

Jižní Morava nabízí pestrou škálu přírodních zajímavostí, které jsou aktivně vyhledávaným turistickým cílem návštěvníků z celého světa.


Moravský kras, Pálava, Národní park Podyjí či Bílé Karpaty jsou unikátní přírodní oblasti, které stojí za to navštívit. Do těchto míst Vás rádi zavedeme se zkušeným průvodcem, který podrobně připraví trasu a ukáže Vám ty nejhezčí místa s odborným komentářem.
Fakultativně zajistíme: vyjížďky na kole, návštěvy chovů koní s možností vyjížďky v bryčce či sedle, sportovní programy pro skupiny, plavby po Baťově kanále či Dyji, vyhlídkové lety…

Vinařská turistika

Víno, vinice a vinné sklípky jsou zřejmě jedny z prvních asociací, které se vybaví při vyslovení slov jižní Morava.


Příprava a realizace cest za vínem je naší specialitou. Přichystáme pro Vás různě náročné programy od krátké návštěvy vinného sklípku s degustací až po vícedenní programy mapující nejznámější a nejatraktivnější vinařské lokality celého jihomoravského regionu. Tradičně oblíbenou nabídkou je celovečerní program ve vinném sklípku spojený s degustací, krajovými specialitami a lidovou hudbou. Atraktivní jsou též návštěvy tradičních lidových slavností (vinobraní) s bohatým kulturním programem či návštěvy koštů vín v jarním období.

Fakultativně zajistíme: exkurze do vinařských podniků, návštěvy vinoték s odborným výkladem, účast na vinařských slavnostech či koštech…

Gastronomie

Výjezdy za gastronomickými specialitami jižní Moravy uspokojí všechny milovníky dobrého jídla a pití.


Nabízíme Vám kompletní zajištění zájezdů a programů pro kolektivy s gastronomickou tématikou. Nejatraktivnějším programem z nabídky je tradiční zabíjačka, tak jak ji znáte z obrázků jihomoravského venkova, nabízíme však mnohem více. Domácí krajové speciality rozličných chutí a vůní pro Vás připravíme v kvalitních vinárnách, vinných sklípcích a restauracích s pohostinnou obsluhou.

Fakultativně zajistíme: návštěvy koštů vína a pálenek, návštěvy koštů domácích specialit (košt klobásů, kysaného zelí apod.)

Cesty za folklorem

Folklór je nedílnou součástí každodenního života jižní Moravy.


Hudba, písně, tance, kroje, lidové zvyky a obyčeje, to vše žije v jednotlivých národopisných regionech jižní Moravy vlastním životem. Lidové slavnosti, které jsou v průběhu celého roku pořádány jsou vždy zajímavým cílem pro návštěvníky z různých krajů i zemí. Folklorní rok na jižní Moravě je bohatý. K nejznámějším slavnostem patří fašaňky ve Strání či Velké nad Veličkou, Horňácké slavnosti a Slavnosti Podluží v Tvrdonicích, MFF ve Strážnici či Slovácké roky v Kyjově. Téměř každá obec na Slovácku pořádá množství tradičních lidových oslav, které stojí za to navštívit. Nabízíme zajištění zájezdů s folklorní tématikou s kompletním servisem služeb a kvalitním průvodcem.

Fakultativně zajistíme: návštěvy rozličných lidových slavností, večery s cimbálovou muzikou, přehlídku lidových krojů, vystoupení tanečních párů či folklorního souboru…

Lidová výroba a řemeslo

Lidová řemesla, umění a obecně tradiční ruční výroba přinášejí obdiv a úctu k našim předkům a k těm, kdo je pro budoucí generace stále zachovávají.


Snažíme se Vám představit tradiční řemesla v původní podobě a domácím prostředí. Dáme Vám možnost nejen se s prací lidových umělců a řemeslníků seznámit, ale také si ji vyzkoušet. Výrobky si můžete na místě zakoupit a přivézt si domů stylový „suvenýr“ a vzpomínku na jižní Moravu.

Fakultativně zajistíme: organizaci malých lidových jarmarků pro skupiny, návštěvy specializovaných obchodů s lidovými výrobky s možností zvýhodněných nákupů, exkurze ve výrobních podnicích s lidovým uměním…

Památky, historie, křesťanství

Jižní Morava nabízí pestrou paletu nejrůznějších historických památek, archeologických nalezišť, technických památek či poutních míst.


Jihomoravské památky, patří k vůbec nejznámějším a nejnavštěvovanějším na celém území ČR. Na území jižní Moravy (bývalý jihomoravský kraj) se nachází 6 ze 12 památek, které byly zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dosavadními zápisy na seznam se mohou na jižní Moravě pyšnit Kroměříž, Telč, Žďár nad Sázavou, Lednicko-valtický areál, vila Tugendhat v Brně a nejnověji i židovské ghetto v Třebíči.

Fakultativně zajistíme: poznávací zájezdy dle zvoleného tématu (po stopách osobností – J. A. Komenský, T. G. Masaryk, královská města jižní Moravy, židovské památky, poutní místa, archeologická naleziště…), vystoupení historických bojových skupin či divadelních souborů pro oživení návštěvy některé z památek…

Generační a odborné programy

Naše společnost ráda vychází vstříc i zvláštním požadavkům našich klientů.


Často zajišťujeme upravené programy pro školní výlety nebo naopak pro skupiny seniorů. Stejně tak dokážeme připravit program dle požadavku pro odborné firmy či zájmové spolky, který je zaměřen na konkrétní tématiku dle zaměření a požadavku skupiny.
Fakultativně zajistíme: poznávací zájezdy dle zvoleného tématu (po stopách osobností – J. A. Komenský, T. G. Masaryk, královská města jižní Moravy, židovské památky, poutní místa, archeologická naleziště…), vystoupení historických bojových skupin či divadelních souborů pro oživení návštěvy některé z památek…
Fakultativně zajistíme: odborné profesní programy, exkurze do výrobních podniků…

Svatební hostiny a oslavy

Nabízíme Vám originální stylové prostory a kompletní servis při zajištění oslav při příležitosti nejvýznamnějších událostí Vašeho života. Dle Vašich představ připravíme slavnostní tabuli a dekorace interiérů, navrhneme vhodné menu, zajistíme hudbu či doprovodné programy.


Hotel Bukovanský mlýn disponuje vhodnými prostory k pořádání oslav při příležitosti:

 • významných životních jubilejí
 • svateb
 • křtů
 • promocí
 • abiturientských večírků
 • nejrůznějších výročí

Svatba na Slovácku

 • přivítání svatebčanů moravskou slivovicí
 • dopolední občerstvení (chuťovky, moravské svatební koláčky, ovoce)
 • svatební obřad (ve mlýně nebo pod lopatkami mlýna) s cimbálovou muzikou
 • tradiční svatební zvyky v podání krojovaných tetiček
 • svatební hostina včetně kompletní květinové výzdoby a zasedacího pořádku
 • slavnostní svatební menu (aperitiv, předkrm, polévka, hlavní chod, dezert)
 • svatební fotografování (k dispozici jsou interiéry i exteriéry areálu Bukovanský mlýn, zámek Milotice, skanzen Strážnice, zámek Buchlovice)
 • degustace vzorků vín ve vinotéce s výkladem sklepmistra
 • večerní hostina formou Moravského rautu
 • cimbálová muzika k poslechu, zpěvu i tanci
 • svatební pokoj pro novomanžele s květinovou výzdobou, lahví šampaňského a jahodami
 • posvatební „vyprošťovací“ mlynářská snídaně

Celý program svatebního dne upravíme dle konkrétních přání zákazníka.

Cena: každá svatba je kalkulována individuálně dle požadavků.

V měsících červenec a srpen svatby o větším počtu osob a s celým program na mlýně neorganizujeme z důvodu týdenních letních pobytů na Bukovanském mlýně.

pozn.: vzhledem k velkým poptávkám je v atraktivních měsících květen, červen a září podmínkou objednat k rezervaci restaurace také většinu kapacity ubytování.

Školní výlety

Rádi bychom Vám nabídli cenově zajímavé programy určené a zaměřené pro školní výlety mateřských, základních i středních škol. Každou poptávku připravíme a zkalkulujeme individuálně dle termínu, počtu a věku dětí.


Program může obsahovat například:

 • Prohlídka rozhledny s expozicí a výkladem (od 10 Kč / dítě)
 • Prohlídka Mlynářské stáje – Shetland pony i velké koně s výkladem a ukázkou péče o koně (od 25 Kč / dítě)
 • Vození dětí v jízdárně (od 20 Kč /dítě)
 • Minigolf (od 20 Kč / dítě)
 • Lukostřelba (od 30 Kč / dítě)
 • Fotbal, volejbal, stolní tenis (od 10 Kč / dítě)
 • Oběd: 1 chod od 75 Kč / dítě; 2 chody od 95 Kč / dítě; nápoj od 10 Kč / dítě

Zdarma jsou dále tyto možnosti:

 • Prohlídka výběhů s ovcemi a kozami
 • Masážní stezka

V případě požadavku je možno zajistit i bohatší program, který může obsahovat hry a zábavu pro děti pod vedením animátorek, outdoorové aktivity a programy, táborák s opékáním špekáčků…

Pro školní výlety jsou stanoveny tyto minimální ceny balíčků (sestavený program vč. stravování a služeb):

 • Mateřské školky: od 100 Kč / dítě
 • ZŠ – 1.stupeň: od 130 Kč / dítě
 • ZŠ – 2.stupeň: od 150 Kč / dítě
 • Střední školy a učiliště: od 180 Kč / dítě

Upozorňujeme, že všechny školní výlety musí být nahlášeny a objednány předem, jinak může dojít ke kolizi s jinými firemními a skupinovými akcemi.