Vinný sklep

Tradiční kvelbený vinný sklep nabízí příjemné a stylové prostory s posezením až pro 60 osob. Sklep je vybaven rustikálním nábytkem s možností úpravy sedací kapacity dle požadavků zákazníka. Součástí sklepních prostor je též vinotéka Rotunda nabízející kvalitní jakostní i přívlastková vína renomovaných vinařů z kyjovské i širší oblasti.

Veškeré sklepní prostory jsou volně přístupné pro veřejnost, mimo konání firemních a zakázkových akcí. OTEVŘENÉ SKLEPENÍ můžete využít denně od 11 do 20 hodin. Prohlídka bez průvodce expozice vinařství, Rotundy a sklepa je ZDARMA.

Vinný sklep poskytuje vhodné prostory pro realizaci:

Hudební produkce:

Cimbálová muzika od 16 000 Kč / 5 hodin
Hudecká muzika (bez cimbálu) cena na dotaz
Harmonikář: od 7 000 Kč / 3 hodiny

Vinařský program na mlýně

Vinařství je pro Bukovanský mlýn jedním z nosných témat nabízených individuální i firemní klientele. Pestrost i kvalita naší nabídky je zajištěna takto:

Individuálním turistům nabízíme:

Firemní a skupinové klientele nabízíme:

Těšíme se na setkání s Vámi a společnou sklenku vína!

Degustace pro firmy a skupiny

Degustace ve vinotéce Rotunda pro skupiny a firmy probíhají na základě objednávky předem, s výjimkou akcí, kdy je vinotéka otevřena pro veřejnost. Ve výjimečných případech objednávky na poslední chvíli se pokusíme vyjít vstříc. Degustaci provádějí naši zkušení sklepmistři a doprovázejí zajímavým a odborným výkladem o víně dle zájmu a složení skupiny. Počet osob pro 1 sadu degustace je 1-20 osob. Délka degustace je dle individuálního zájmu je cca 75-90 minut. V případě, že se jedná o větší skupinu (nad 20 osob), je vhodné dohodnout rozdělení do menších skupin (do 20 osob) s tím, že druhé skupině je možno zajistit např. prohlídku mlýna apod.

Degustace je organizována tak, že je vždy otevřena jedna celá láhev vína po druhé. Jedna láhev (0,75 l) představuje standardně 15 degustačních skleniček á 0,05 l. Láhev lze rozdělit až pro 20 osob při nižším objemu vzorku na osobu. Zdarma jsou k degustaci poskytovány kousky pečiva ke smazání chuti mezi víny. V případě, že otevřená láhev není zcela zkonzumována, může si ji vzít klient s sebou k další konzumaci.


Základní degustace

Degustace zahrnuje 6 šarží vín jakostních a vín s přívlastkem vybraných dle aktuální nabídky vinotéky a případného požadavku hosta.
Cena za 1 sadu pro 1-20 osob: 3 400 Kč vč. DPH
Cena zahrnuje: Degustaci v uvedeném rozsahu, sklepmistra poskytujícího odborný výklad, bílé pečivo (neutralizační sousta), vodu v džbánech.

Lahodná degustace

Degustace zahrnuje 8 šarží vín zemských, známkových nebo vín s přívlastkem aktuální nabídky vinotéky a případného požadavku hosta.
Cena za 1 sadu pro 1-20 osob: 4 800 Kč vč. DPH
Cena zahrnuje: Degustaci v uvedeném rozsahu, sklepmistra poskytujícího odborný výklad, bílé pečivo (neutralizační sousta), vodu v džbánech.

Exkluzivní degustace

Degustace zahrnuje 10 šarží vín, ze široké škály přívlastků povolených vinařským zákonem, včetně vín speciálních dle aktuální nabídky vinotéky a případného požadavku hosta.
Cena za 1 sadu pro 1-20 osob: 7 500 Kč vč. DPH
Cena zahrnuje: Degustaci v uvedeném rozsahu, sklepmistra poskytujícího odborný výklad, bílé pečivo (neutralizační sousta), vodu v džbánech.

Další typy degustací

Degustace pro náročné na míru

Na přání rádi zajistíme degustaci zcela na míru dle požadavku klienta. Může se jednat např. o následující varianty degustací.

Degustace horizontální

V rámci horizontální degustace mají hosté možnost ochutnat vína ze Slovácké vinařské podoblasti, z různých vinařství, stejného ročníku s důrazem na původ vína a způsob zpracování.

Degustace vertikální

Během vertikální degustace se představuje produkce jednoho vinařství z různých ročníků, případně vybraná odrůda (např. Ryzlink rýnský) od různých vinařství z různých ročníků.

Degustace volná

Pokud máte rádi volnost a chcete jen vychutnávat, pak je pro vás vhodná volná degustace. Můžete si sami zvolit, co ochutnáte a v jakém pořadí. Sklepmistr bude rád Vaším poradcem při výběru.

Degustaci pro náročné na míru, je možno naplánovat předem, případně dohodnout na místě až během degustace. K ceně vín v jedné sadě, se připočítává částka 1 500 Kč vč. DPH za sklepmistra, a servis k degustaci.

Dárky s vinařskou tématikou

Na recepci si můžete zakoupit následující dárkové předměty s vinařskou tématikou
– vína s etiketou Bukovanského mlýna***
– sklenička s potiskem mlýna
– dřevěný obal na víno – 1 láhev
– dřevěný obal na víno – 2 láhve
Rádi pro Vás a Vaše hosty také zajistíme dárkové balení vín dle Vašeho výběru.

Nákup vín

V případě, že budete mít zájem o nákup vín z naší vinotéky, neváhejte se obrátit na naše sklepmistry, příp. na obsluhu.