Žehnání vína

Žehnání vína

Označení Svatomartinské víno ve spojitosti s vítáním nového vína se začalo užívat již na dvoře císaře Josefa II. Tradice Svatomartinského vína se po staletí vyvíjela zcela přirozeným způsobem vycházejícím z tradic převážně moravských. Mladé víno získalo svůj název podle pravidelného otvírání a prvního ochutnávání v den sv. Martina. Tradičně se první Svatomartinská vína tedy otevírají 11. listopadu na mnoha slavnostních akcích po celém Česku.

Svatomartinské víno bylo vždy spjato s časem bohatého hodování a bujarého veselí, odtud vzniklo dnes již tradiční spojení Svatomartinského vína a svatomartinské husy, na mnoha místech Moravy také tradiční Svatomartinské hody. I na Bukovanském mlýně pořádáme každoročně již tradiční akci žehnání a otevírání Svatomartinských vín, také spojené s lahodnou svatomartinskou husou připravovanou našimi zkušenými kuchaři.

Přijďte i Vy ochutnat výtečné husí a kachní speciality v čase Martinských hodů, pobavit se, zazpívat si a uvolnit se u sklenky lahodného mladého vína!

Letos jsme si pro vás připravili následující program:
18:30 – zahájení programu
*úvodní slovo sklepmistra
*provedení aktu svěcení Svatomartinského vína farářem
*ochutnávka Svatomartinských vín
*volná zábava s cimbálkou
20:00 – individuální degustace dalších Svatomartinských vín ve vinotéce Rotunda

V průběhu celé akce hraje k tanci a poslechu cimbálová muzika.

Vstupné 150 Kč
V ceně je zahrnuta účast na programu svěcení vína, drobné pohoštění a 3 vzorky Svatomartinského vína.